Róka koma és az erdei házikó

Róka koma és az erdei házikó

mesék

Egy hűvös, őszi reggelen Róka koma vidáman sétált az erdőben, amikor egy kicsi, ám annál titokzatosabb házikóra lett figyelmes. A ház tetejét moha fedte, az ablakokban színes függönyök lengedeztek, és a kéményből vékony füstcsík szállt fel az ég felé.

– Hűha! Vajon ki lakhat itt? – csodálkozott Róka koma, majd közelebb lopakodott, hogy jobban szemügyre vehesse a helyet. Épp, hogy közelebb ért, amikor egy vidám hang szólította meg a ház bejáratából:

– Szervusz, Róka koma! Mi járatban errefelé? – kérdezte a kicsiny ház gazdája, egy fürge mókus, aki épp frissen sült mogyorós süteményt tett ki az ablakpárkányra hűlni.

– Ó, csak kíváncsi voltam, hogy kié lehet ez a gyönyörű ház! Nem is tudtam, hogy valaki itt él az erdő szélén – válaszolta Róka koma meglepetten.

A mókus mosolyogva intett neki, hogy lépjen beljebb. – Gyere csak be! Régóta itt lakom, de mindig elbújok a kíváncsi szemek elől. Szeretném megőrizni a nyugalmamat, és nem mindenki érti meg, hogy miért fontos számomra a csend.

Róka koma belépett a házikóba, és csodálkozva nézett körbe. A szobában minden apró részlet gondosan elrendezve állt, a polcokon színes levelekből készült díszek sorakoztak, a sarokban egy hatalmas dióhegy tornyosult, az asztalon pedig frissen szedett erdei bogyókból készült dzsemek.

– Igazán otthonos ez a kis ház, Mókus! Miért nem hívsz meg gyakrabban vendégeket? – kérdezte kíváncsian Róka koma, miközben megkóstolta az egyik dzsemet.

– Ó, Róka koma, azért vagyok ilyen visszahúzódó, mert egyszer már volt, hogy megbíztam valakiben, és az nem sült el jól. Akkor még a réten éltem, és minden nap vendégeket hívtam. De egy nap egy medve mindent felforgatott, ellopta az összes készletemet, és azóta féltem bárkit is beengedni az otthonomba – mesélte szomorúan a mókus.

Róka koma elgondolkodva nézett a mókusra. – Tudod, én is jártam már így. De azt hiszem, nem szabad mindenkit egy kalap alá venni. Én hiszek abban, hogy vannak még rendes állatok az erdőben. Talán én sem vagyok a legjobb példa, hiszen a rókákat gyakran ravasznak tartják, de hidd el, én becsületes vagyok!

A mókus mosolya lassan újra felragyogott. – Értem, mit mondasz, Róka koma. Talán igazad van, és csak adnom kellene egy második esélyt a barátkozásra. Maradj nálam vacsorára, és mesélj el néhány történetet arról, milyen kalandokba keveredtél az erdőben!

Róka koma boldogan bólintott. A vacsora vidám nevetéssel, érdekes történetekkel telt, és a mókus egyre jobban érezte magát Róka koma társaságában.

Másnap reggel, amikor Róka koma indulni készült, a mókus hirtelen megszólította:

– Várj csak! Szeretném, ha máskor is meglátogatnál. Az erdő elég magányos hely lehet, ha az ember egyedül van. És talán együtt újra megtanulhatnék bízni másokban.

Róka koma elérzékenyülve nézett a mókusra, majd barátságosan megveregette a vállát. – Örömmel jövök vissza, Mókus barátom! És hidd el, együtt még sok kaland vár ránk ebben a gyönyörű erdőben!

Így történt, hogy a félénk mókus és Róka koma barátságot kötöttek. A kis házikó többé már nem csak a csend és a magány menedéke volt, hanem egy olyan hely, ahol a nevetés, a bizalom és a barátság újra otthonra talált.

Róka koma és az erdei házikó

mesék

Róka koma és az erdei házikó

Róka koma és az erdei házikó






error: Content is protected !!